Damir Džumhur slavio ubjedljivu pobjedu na otvaranju Wimbledona

U drugom setu je naš teniser još podigao nivo svoje igre, te je dva puta oduzeo servis protivniku i slavio sa 6:2.

LONDON, (Patria) - Najbolji teniser BiH Damir Džumhur ostvario je ubjedljivu pobjedu u meču prvog kola Wimbledona protiv Nijemca Maximiliana Marterera s 3:0 u setovima.

Džumhur je odigrao sjajan meč i ubjedljivo slavio protiv 48. igrača svijeta.

Prvi set je Damir dobio rezultatom 6:3, a ključni trenutak seta je bio u šestom gemu, kada je Džumhur napravio break, te poveo s 4:2. Poslije toga je rutinski priveo set kraju.

I u trećem setu slična priča. Džumhur, koji je trenutno 23. igrač svijeta, pravi break u petom gemu, zatim ga i potvrđuje, te lako privodi ovaj meč kraju.

Džumhur će u drugom kolu Wimbledona igrati protiv pobjednika duela Gulbis - Clarke