TRILER FINALE Švedska je novi rukometni prvak Evrope

Konačan rezultat postavljen je nakon isteka 60 minuta igre, izvođenjem sedmerca kojeg je Ekberg pretvorio u pobjedu.

SARAJEVO, (Patria) - Švedska je novi prvak Evrope u rukometu, nakon trilera u finalu protiv Španije koje su Skandinavci dobili golem razlike.

Utakmica je bila cijelo vrijeme rezultatski tijesna. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, nijedna nije uspjevala ostvariti opipljiviju prednost.

U takvim okolnostima, sami finiš susreta očekivano je servirao dramu. Švedska je povela 26:24 na pet minuta prije kraja, ali Furija uspjeva izjednačiti – 26:26.

Kod tog rezultata, Španija nije iskoristila svoj zadnji napad, da bi skandinavskom timu u zadnjim sekundama bio dosuđen sedmerac. Pogodio je Ekberg za trijumf od 27:26!

Za Šveđane je ovo peta titula kontinentalnog šampiona, najviše od svih ostalih reprezentacija u Evropi.