Ahmetović hat-trickom uništio Široki Brijeg

FK Sarajevo imalo je veliku podršku svojih navijača.

SARAJEVO, (Patria) - Fudbaleri Sarajeva u derbiju kola večeras su na stadionu Asim Ferhatović Hase razbili Široki Brijeg. “Bordo” momci slavili su rezultatom 3:0, a hat-trick je postigao Mersudin Ahmetović, koji je tako pružio najbolju partiju u sezoni.

Sarajevo je dobro ušlo u utakmicu, a već nakon 12 minuta igre viđen je pogodak. Strijelac je bio Mersudin Ahmetović (1:0). Isti igrač je u 26. minuti povisio na 2:0. U 36. minuti Kovačić je imao priliku smanjiti rezultat, ali je Kovačević sjajno reagovao na golu.

Širokobriježani su imali nekoliko prilika u nastavku meča, ali Vladan Kovačević je najveći krivac zašto nisu uspjeli postići pogodak. Sa druge strane, Ahmetović je u 63. minuti susreta kompletirao hat-trick i donio svom timu pobjedu od 3:0.

FK Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Lazić, Hebibović, Gavrić, Ahmetović, Rahmanović, Milanović, Đokanović, Šerbečić, Tatar.

NK Široki Brijeg: Miškić, Cipetić, Matić, Ćorić, Jović, Stanić, Vukoja, Kovačić, Hrkać, Bagarić, Enin