Željezničar nakon preokreta savladao Mladost

Domaći su imali incijativu prvo poluvrijeme, ali ipak se zatresla njihova mreža.

(Patria) - U 13. kolu BHT PLBiH, Željezničar je nakon preokreta savladao Mladost DK sa 2:1. Prvu opasnu priliku imali su gosti u osmoj minuti preko Fanima. Minut kasnije prijetio i Željo preko Veselinovića.

Domaći su imali incijativu prvo poluvrijeme, ali ipak se zatresla njihova mreža. U 35. minuti Fanimo pogađa na asitenciju Hiroša za 0:1 i to je b io rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, Plavi su ubacili u brzinu više. Prilike su imali Pavić i vesleinović, a u 55. minuti Šrilić pogađa za 1:1. Tri mninute nakon gola pokušao je i Sipović, dok je i Mladost zaprijetila, ali ostalo je 1:1. U 70. minuti preokret na Grbavici kada je Krpić pogodio za 2:1 i vodstvo Željezničara.

Do kraja meča Plavi su imali još nekoliko prilika, ali ostalo je 2:1, čime su upisali vrijedna tri boda u borbi za vrh tabele.

FK Željezničar: Erić, Stevanović, Pavić, Krpić, Štilić, A. Zec, Bogićević, Alispahić, Sadiković, Veselinović i Sipović.

FK Mladost: Velić, Horić, Fanimo, Atajić, Hiroš, Hasić, Smajlagić, Biber, Begić, Bajić, Isaković.