Borac s tri gola ispratio Željezničar, Brandao spasio Velež

Brandao je s dva gola donio bod Mostarcima.

SARAJEVO, (Patria) - Fudbaleri banjalučkog Borca deklasirali su večeras sarajevski Željezničar 3:0, u posljednjem susretu 12. kola Premijer lige BiH.

Borac je poveo golom Saše Kajkuta u 9. minuti. Da će Željo teško do bodova u Banja Luci najavio je Stojan Vranješ golom pet minuta prije kraja. Tačku na i stavio je Marko Jovanović u sudijskoj nadoknadi.

U prvom današnjem susretu Mladost Doboj Kakanj prokockala je vodstvo 2:0 protiv Veleža. Fanimo i Hiroš su pogađali za vodstvo domaćih u prvom dijelu susreta.

Brandao je golovima u 84. i 89. minuti spasio Rođene i donio bod mostarskom timu.

Na tabeli vode Tuzla City i Sarajevo. Tuzlaci imaju bolju gol razliku. Treći Željezničar ima bod manje. Najugroženiji su pretposljednja Mladost s devet i fenjeraš Zvijezda 09 s tri boda.