Sarajevo trijumfom krenulo u odbranu titule

Sarajevo odlično otvorilo sezonu

(Patria) - FK Sarajevo je u odbranu titule krenulo trijumfom u derbiju protiv Zrinjskog rezultatom 1:0.

Gosti prvi prijete preko Čurjurića u trećoj minuti. Na drugoj strani uzvraća Hebibović u devetoj minuti, ostalo je 0:0.

Minut kasnije nova šansa za domaće, ali Šišić pogađa prečku. U 26. minuti fina akcija Zrinjskog, međutim nakon udarca Hadžića. lopta odlazi pored gola domaćih.

U 38. minuti Zrinjski prijeti nakon prekida, da bi dvije minute kasnije Lazić pokušao kod domaćih, ali na poluvrijeme se odlazi sa 0:0.

Na početku drugog poluvremena veliko slavlje na Koševu. Igrala se 47. minuta kada je Tatar zatresao mrežu domaćih. U 63. minuti pokušava Ahmetović, ostaje 1:0. Kod gostiju, zaprijetio je Lendrić u 69. minuti, ali na semaforu ostaje 1:0.

Do kraja utakmice Zrinjski je pokušavao doći do izjednačenja, ali Bordo tim je uspio sačuvati stečenu prednost i sezonu otvoriti trijumfom.