Radnik nosi bod iz Mostara, Sarajevo na korak od titule

Minut kasnije poništen je pogodak Radniku.

(Patria) - Odigrane su tri utakmice 30. kola BHT PLBiH. Zrinjski i Radnik su u 30. kolu BHT PLBiH odigrali veoma zanimljiv susret. Konačan rezultat je glasio 1:1. U prvom poluvremenu viđena je blijeda fudbalska predstava u Mostaru.

Jedino vrijedno spomena su pokušaji Hadžića u 20. i Filipovića u 37. minuti. Zrinjski je imao veći posjed, ali odbrana Radnika je sjajno odigrala prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu sjajna utakmica. Zrinjski je došao do vodstva u 58. minuti golom Gojkovića,,a Maksimović u 72. poravnava na 1:1. U 75. minuti sudija Peljto je poklonio penal Zrinjskom, ali Lučić brani udarac Filipovića.

Minut kasnije poništen je pogodak Radniku. U 86. minuti Mandić propušta šansu za domaće. Stojkić je imao priliku u90. minuti, ali ostalo je 1.1 i Sarajevu sada trebaju samo tri boda, tri kola prije kraja da osvoji titulu prvaka.

ZRINJSKI: Soldo, Gojković, Barišić, Čirjak, Pezer, Stojkić, Stanić, Filipović, Šovšić, Mandić, Kadušić.

RADNIK: Lučić, Bečelić, Radović, Simonović, Mekić, Popara, Hadžić, Maksimović, Đurić, Motika, Šubert.

Utakmice su odigrali i KRUPA – ZVIJEZDA 09 2:0 i ŠIROKI BRIJEG – SLOBODA 4:0.