STADION GRBAVICA

Mlada fudbalska reprezentacija BiH poražena od Austrije

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras na Grbavici od selekcije Austrije s 2:0.

Vinko Marinović je mandat na klupi mlade selekcije Bosne i Hercegovine započeo utakmicom na Grbavici protiv Austrije. Potpuno novi tim s dosta mnogo mlađih igrača od 21 godine pružio je solidan otpor, no nije mogao iznenaditi Austriju.

Gosti su od početka dominirali. Veratsching je prvi prijetio nakon sedam minuta igre, nije uspio zabiti.

Uzvratila je bh. selekcija u 19. minuti. Ibrišimović iz sjajne pozicije šalje loptu iznad gola.

Austrija novu šansu ima u 23. minuti. Seidl je prijetio glavom, zatim i sa distance, nije uspio zabiti. Imali su gosti još nekoliko opasnih akcija pred golom BiH, no na odmor se odlazi bez golova.

Golman BiH Damjanović odlično brani pokušaj igrača Austrije na otvaranju drugog dijela, da bi ipak u 56. minuti gosti došli do prednosti. Lijepu akciju završio je Seidl za 1:0.

Adewumi i Baidoo su potom imali zicere da povećaju prednost, nisu ih iskoristili, a bh. selekcija nije imala snage da odgovori na konstantne napade protivnika.

U 77. minuti gosti su riješili pitanje pobjednika. Seidl je ponovo pogodio za 2:0.

Potom su gosti uzdrmali i prečku, imali su još nekoliko odličnih šansi, no ostalo je konačnih 2:0.