PALI I FRANCUZI

Zlatni ljiljani u polufinalu Paraolimpijskih igara u Parizu

(Patria) - Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci bez većih je problema večeras na Paraolimpijskim igrama savladala selekciju Francuske s 3:0. Po setovima je bilo 25:12, 25:13, 25:15, piše Faktor.ba.

Naši zlatni momci dominirali su tokom cijelog prvog seta, rano poveli te ga priveli kraju rezultatom 25:12.

Francuzi su na startu drugog poveli sa 2:0, a onda dominacija naših momaka. Otišli smo na 10:6, a zatim vodili i 17:8. Sigurno su naši momci držali prednost te vodili i 21:12. Na kraju je završilo 25:13.

Nakon osam minuta igre u trećem setu naša reprezentacija je vodila 11:5, zatim i 16:7, da bi na kraju završilo 25:15.

Podsjetimo, naša reprezentacija je u Parizu prethodno savladala Egipat 3:1, a Kazahstan 3:0. Ovom pobjedom izborili su plasman u polufinale.