EVROPSKO PRVENSTVO

Crvena furija ugasila Vatrene u Berlinu

Crvena furija slavila je sa visokih 3:0, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

(Patria) - Španija je danas u Berlinu razbila reprezentaciju Hrvatske u prvom kolu Grupe B Evropskog prvenstva koje se održava u Njemačkoj.

Crvena furija slavila je nad Vatrenim s visokih 3:0, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

Španci su u vodstvo došli u 29. minuti kada je pogodio Alvaro Morata.

Do novog gola i vodstva 2:0 Crvena furija stigla je već tri minute kasnije. Na udarac Fabiana Ruiza odgovor nije imao golman Vatrenih Dominik Livaković.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Španci stižu i do trećeg gola preko Danija Carvajala.

I u drugom dijelu Španija je bila bolji rival. Doduše, Hrvati su postigli gol desetak minuta prije kraja, ali im je on poništen.

Golu je prethodio jedanaesterac koji je odbranio golman Španije, a u akciji koja je uslijedila pogodio je Bruno Petković.

Ipak VAR tehnologija poništila je gol Hrvatima jer je Ivan Perišić, koji je asistirao Petkoviću, prerano utrčao u šesnaesterac.

U drugom duelu Grupe B večeras od 21 sat igraju Italija i Albanija.