ODRŽANO PRVENSTVO

Zinedin Vrabac prvak BiH u utrci na 1000 metara za pionire

(Patria) - U Tuzli je u nedjelju održano Prvenstvo BiH u atletici za pionire i pionirke, a takmičenje je na stadionu Tušanj održano u 16 disciplina.

Kada je riječ o utrci na 1000 metara za pionire, prvo mjesto osvojio je Zinedin Vrabac koji je i iznenađenje ovogodišnjeg prvenstva jer je ovo njegovo prvo učešće, a trčanjem se počeo baviti tek prije nekoliko mjeseci.

Vrabac (13) je nastupio ispred Atletskog kluba Atleta Novi Grad Sarajevo, a kroz cilj je prošao za 3:05.92.

Na drugom mjestu je Zoran Blagojević iz AK Akademac koji je utrku okončao za 3:06.50, dok je treći David Mirković iz AK Prnjavor koji je utrku završio za 3:09.27.

Inače, Vrabac je na utrku stigao iz Njemačke, a za ovaj nastup se pripremao u centru Safet Zajko pod budnim okom trenera Elmira Ćerimagića ali i bivšeg maratonca i trenera Seada Konde.

Kondo još uvijek drži rekord BiH u istrčanom maratonu od 2:15.54 davne 1975. u Njemačkoj.

Vrabac prvi prošao kroz cilj

Atletičari Leotara osvojili su deset medalja na jučerašnjem prvenstvu i to šest zlatnih i po dvije srebrne i bronzane.

U utrci 800 metara za pionirke prvo mjesto osvojila je Semina Mujanović iz ARK Banovići. Ona je 800 metara istrčala 2:36:90.