VELIKI USPJEH

KK Radnički Goražde izborio plasman u Premijer ligu BiH

(Patria) - Košarkaški klub (KK) Radnički iz Goražda izborio je plasman u Premijer ligu BiH.

U finalnoj seriji doigravanja Radnički je u oba susreta bio bolji od ekipe Igman Burch.

Goraždanski klub sinoć je u dvorani "Mirsad Hurić" u drugoj utakmici play offa A1 Lige FBiH slavio rezultatom 95:79. I u prvom susretu igranom na Ilidži Goraždani su bili bolji, tada su bili i uvjerljiviji (98-73).

Već nakon prve četvrtine (28:15) sinoć je bilo jasno da je Radnički bliže pobjedi. Do poluvremena je ta prednost dodatno porasla i iznosila je 16 razlike (50:34).

Do kraja meča Igman Burch nije uspio nadoknaditi toliki zaostatak te su Goraždani rutinski sačuvali prednost i zasluženo slavili.

Radnički su do pobjede vodili Cameron Copeland i Adi Alikadić, sa po 19 poena i četiri asistencije.

Prvo ime susreta bio je košarkaš Igmana Amar Balić sa 20 ubačenih poena.