Vodosnabdijevanje Grada Sarajeva u dnevnim satima postepeno se normalizuje. Usljed kratkotrajne promjene vremenskih prilika, došlo je do smanjene potrošnje vode u svim zonama vodosnabdijevanja, što je rezultiralo da je stanje sa dnevnim akumulacijama vode u rezervoarima znatno bolja nego prethodnih dana, prenosi novinska agencija Patria.
Ovo vremenske prilike nisu uticale na podzemnu akumulaciju vode na izvorištima i sva izvorišta i podzemne akumulacije su i dalje u konstanom padu i ne očekuje se poboljšanje bez dodatnih i obilnijih padavina. Dotok vode sa izvorišta je identičan kao i prethodnih dana, ali je znatno smanjena potrošnja vode u pojedinim zonama, koje imaju problema sa vodosnabdijevanjem.
Danas 7. septembra u pojedinim dijelovima grada, u naseljima Sedrenik, Grdonj, Panjina kula, Breka doći će do poremećaja u vodosnabdijevanju u terminu od 11 do 15 sati. Ovo podrazumijeva, da će na pojedinim lokalitetima, neki spratovi zgrada i u određenim visinskim dijelovima spomenutih naselja, doći do prekida vodosnabdijevanja u navedenom terminu.
U ostatku Kantona Sarajevo vodosnabdijevanje u dnevnim satima je uredno i ako ne bude nekih ne predviđenih situacija u smislu zamućenja izvorišta ili eventualnog ispada pumpnih agregata, očekujemo da bude uredno.
Prvenstveno ovo se odnosi na Peračko vrelo koje snabdijeva općinu Vogošća i dio zone rezervoara Kobilja glava.
Također, napominjemo, da u toku noćnih sati, od 24 do 5 sati, isporuka vode vrši se pod smanjenim pritiskom i to u dijelovima grada: od Dolac Malte do Baščaršije, Otoka, Č. Vila, Alipašino polje, Dobrinja, Saraj polje, Rajlovac, Velešići, Pofalići, Kobilja Glava, Bare- Šip, Ciglane, Koševsko brdo, ulice Alipašina i Koševo, Cicin Han i Soukbunar, Podhrastovi, Grdonj i Sedrenik.
Ovo podrazumijeva, da će na pojedinim lokalitetima, neki spratovi zgrada i u određenim visinskim dijelovima spomenutih zona vodosnabdijevanja, doći do prekida vodosnabdijevanja u navedenom terminu.
Ovu priliku bi posebno iskoristili da apelujemo na naše cijenjene potrošače da vodu koriste što racionalnije, da zaljevanje bašti i plastenika, pranje dvorišta, tepiha i drugo bezpotrebno rasipanje pitke vode svedu na minimum, kako bi se obezbjedile dovoljne količine vode u rezervoarskim prostorima i održalo koliko-toliko normalno vodosnabdijevanje, saopćeno je iz ViK-a.