Članak

Milić, Mahmutović i Hasaković sa publikom razgovarali o značaju kupovine domaćih proizvoda

Učesnici ove tribine su, kroz interaktivni pristup publici, razgovarali o švedskom uspjehu i šansama BiH. Švedska ima impresivne ekonomske i socijalne rezultate, zahvaljujući između ostalog razvijenoj

Švedska, zemlja mira i blagostanja, i jedna od vodećih svjetskih ekonomija, u poređenju sa Bosnom i Hercegovinom ima jednu sličnost – uspješne i vrijedne privrednike, kao i snažne domaće brendove. Zaključak je to okruglog stola „Budimo Šveđani, kupujmo domaće“, održanog sinoć u Sarajevu, na kojem su učestvovali novinar i urednik Goran Milić, pisac Muhamed Mahmutović i direktor korporativnih komunikacija AS GROUP Adis Hasaković, prenosi novinska agencija Patria.

Učesnici ove tribine su, kroz interaktivni pristup publici, razgovarali o švedskom uspjehu i šansama BiH. Švedska ima impresivne ekonomske i socijalne rezultate, zahvaljujući između ostalog razvijenoj svijesti potrošača o kupovini domaćih proizvoda.

- Domaćim snagama i pameću Bosanci i Hercegovci mogu živjeti mnogo bolje, a kupovinom domaćih proizvoda najbolje pomoći svoju domovinu. BiH ima potencijal, posebno u proizvodnji hrane, a među najboljim primjerima je AS GROUP sa brendovima Klas, Vispak, Sprind, Kent, Master i Oaza. Ova grupacija može proizvoditi velike količine kvalitetne i zdrave hrane, u jednom zaokruženom sistemu od njive preko prerađivačke industrije do brenda na policama. Taj sistem je velika šansa za razvoj cijele prehrambene industrije u BiH - rekao je Adis Hasaković, direktor korporativnih komunikacija AS GROUP.

Goran Milić i Emina Džaferović, studentica iz BiH sa švedskom adresom stanovanja, rezimirali su na zanimljiv način sve razlike između mladih u BiH i Švedskoj.

- Mladi u Švedskoj imaju mjesečni džeparac od roditelja u iznosu od pet dolara, i nije im poniženje  raditi ni kao konobar ni kao higijeničar ni kao dostavljač, a sve kako bi sebi osigurali dodatni džeparac. Roditelji im ne kupuju stanove i automobile, roditelji im ne obezbjeđuju radna mjesta, a ipak svi luksuzno žive - ispričala je Emina Džaferović. 

#Biznis