Hrvatska EP u rukometu počela pobjedom nad Crnom Gorom

Prvo poluvrijeme donijelo je niz preokreta.

(Patria) - Hrvatska je Evropsko prvenstvo u rukometu počela pobjedom nad Crnom Gorom rezultatom 27:21. Meč u Grazu je bio vrlo izjednačen i uzbudljiv sve do sredine drugog poluvremena kada su favorizovani Kauboji slomili otpor oslabljenih Crnogoraca.

Prvo poluvrijeme donijelo je niz preokreta. Ekipe su se mini serijama od dva i više golova smijenjivale u vodstvu. Nakon prvog poluvremena Lavovi su imali minimalnu prednost 12:13.

Na startu drugog poluvremena Hrvatska je napravila seriju 5:1 te preokrenula rezultat u svoju korist. Nakon gola Marića u 46. minuti bilo je 21:16 što je na kraju bila i nedostižna prednost.

Preostale minute bile su samo rutinsko odrađivanje posla za izabranike Line Červara. Konačan rezultat meča glasio je 27:21. U reprezentaciji Hrvatske najefikasniji sa šest golova je bio Ćindrić sa šest golova, po četiri su dodali Marić i Horvat. Kod Crnogoraca šest golova je zabio Grbović.

Golmani nisu imali svoju noć. Šego na jednoj je upisao šest, a Šimić na drugoj sedam odbrana.