Vujaklija istopio Čelik u posljednjoj minuti

U nastavku Grahovac je promašio sjajnu priliku kada je Lučić maestralno odbranio njegov udarac.

(Patria) - Fudbaleri Borca savladali su Čelik u 18. kolu BHT Premijer lige BiH. Nakon 90 minuta igre rezultat je glasio 1:2. Domaći su bolje otvorili utakmicu, a prvu priliku je propustio Mahmutović. Nakon toga Vranješ izlazi sam pred Pavlovića koji brani njegov udarac, a nakon toga Pecelj blokira pokušaj Danilovića.

Nakon toga obje ekipe su propustile po nekoliko prilika, a dobra igra Čeliku se isplatila u samom finišu prvog dijela.

Igrala se 43. minuta kada je Salčinović ubacio, Mahmutović petom prebacio loptu do Dedića koji pogađa za 1:0.

Do kraja susreta Borac je uspio doći do potpunog preokreta. Mrežu Pavlovića pogodio je Jakupović u 85. minuti utakmice za 1:1.

Konačnih 1:2 postavio je Vujaklija u 93. minuti meča. Ovo je prva pobjeda Borca na Bilinom polju nakon 2010. godine.