Željo poražen na Grbavici: Široki penalom u 90. minuti došao do pobjede

Željezničar ostaje na drugom mjestu na tabeli, a Široki na sedmom.

SARAJEVO, (Patria) - Danas je odigrana utakmica 17. kola BHT Premijer lige između Željezničara i Širokog Brijega. Utakmica je završena rezultatom 1:2.

Domaći igrači su mnogo bolje otvorili susret, te su u prvih nekoliko minuta imali dosta prilika. Nakon uvodnih desetak minuta gosti su se konsolidovali, te su i oni uspjeli zaprijetiti većinom preko kontranapada. U 33. minuti meča, nakon loše reakcije golmana domaćih Erića, Bagarić je pogodio za vodstvo svog tima od 0:1.

Odmah u idućem napadu je Željezničar mogao do poravnanja. Sviran je jedanaesterac za domaće, ali Krpić nije uspio savladati Zlomislića.

Ipak nekoliko minuta kasnije, Željezničar dolazi do poravnanja golom Štilića.

U drugom poluvremenu je Željezničar bio dosta konkretniji, imali su nekoliko stopostotnih prilika, ali ih nisu uspjeli iskoristiti. Kazna za promašaje ih je stigla u 90. minuti meča, kada je nakon jedanaesterca Široki došao do pobjede. Siguran sa bijele tačke je bio Ćorić.