Sarajevo bolje od Veleža

U uzbudljivom duelu starih rivala Bordo tim je zabilježio trijumf nad domaćim Veležom 2:1.

SARAJEVO, (Patria) - U derbiju 17. kola Premijer lige BiH Sarajevo je slavilo u Mostaru. U uzbudljivom duelu starih rivala Bordo tim je zabilježio trijumf nad domaćim Veležom 2:1.

Iako je Sarajevo imalo zamjenu na golu golmana Elvisa Džafića on je svoj posao uspješno obavio.

U 13. minuti Sarajevo je došlo do vodstva golom Velkoskog nakon asistencije Ahmetovića.

U nastavku je Velež odlučnije krenuo prema golu Džafića, bilo je prilika za izjednačenje, no najprije se zatresla mreža Rođenih. Nakon što je u 58. minuti u kaznenom prostoru oboren Rahmanović, jedanaestrerac je izveo Tatar i pogodio za 0:2.

Samo četiri minute kasnije Velež se vraća u meč golom Čivića koji je iskosa savladao Džafića za 1:2.

Uslijedila je ofanziva Veleža, Cvijanović je propustio nekoliko odličnih prilika, a jednom je već savladao Džafića no Dupovac je izbio s gol linije. Takav rezultat ostao je do kraja utakmice.