Široki Brijeg bez problema protiv Slobode

U uvodnim minutama utakmice uglavnom se igralo na sredini terena

(Patria) - Fudbaleri Širokog Brijega u 13. kolu BH Telecom Premijer lige BiH slavili su na Pecari protiv tuzlanske Slobode rezultatom 2:0.

U uvodnim minutama utakmice uglavnom se igralo na sredini terena, a Široki Brijeg dva puta je prijetio nakon kornera. U 3. minuti Barišić je ostao sam i šutirao iznad gola, a Matić u 19. minuti šutira pored gola.

Veliku priliku gosti iz Tuzle imali su u 29. minuti kada loše šutira Samir Bekrić iz dobre pozicije. U 35. minuti Toni Jović pogađa iz slobodnog udarca nakon loše reakcije golmana. U 38. minuti Držane Bagarić je bio u dobroj šansi, ali šutira pored gola.

U nastavku utakmice tempo je opao. U 59. minuti Bernanrdo Matić pogađa za 2:0 nakon kornera i loše reakcije gostujuće odbrane.

Sloboda je u finišu uspjela zaprijetiti preko Edisa Smajića, koji šutira iznad gola, dok je sa druge strane Jović imao dobru šansu, ali odbranio mu je Lakić, dok je Bagarić šutirao pored gola.