Bordo tim s igračem više slomio otpor Čelika i zauzeo lidersku poziciju Premijer lige BiH

Nakon pauze nastavljeno prvenstvo

(Patria)- Fudbaleri Sarajeva, barem privremeno, zauzeli su sami vrh Premijer lige BiH nakon večerašnje pobjede nad Čelikom (2:0).

Prvo poluvrijeme nije ponudilo golove, ali jeste šanse na obje strane. Najbolje su propustili Rahmanović na jednoj, odnosno Mahmutović na drugoj strani, piše scsport.ba.

U drugom dijelu utakmica je postala još zanimljivija, ali ne samo zahvaljujući promjeni rezultata. Naime, u 57. minuti isključen je Čelikov nogometaš Perišić nakon starta nad Tatarom. Uslijedili su burni protesti gostujućih igrača, ali arbitar Frano Jelić je ostao pri svojoj odluci.

Ubrzo nakon toga, Sarajevo je povelo. Bila je to lijepa akcija domaćih, koju je u pogodak pretvorio Rahmanović, nakon dobrog centaršuta Hodžića.

Poslije toga, bordo tim je rutinski čuvao prednost, da bi pet minuta prije kraja Ahmetović nakon kornera glavom zatresao mrežu Pavlovića za konačnih