Tuka sa srebrenom medaljom oko vrata na Svjetskom prvenstvu u Dohi

Tuka je trku u Dohi istrčao s vremenom 1:43:47 i tako je ostvario svoj najbolji rezultat sezone.

SARAJEVO, (Patria) - Najbolji bh. atletičar Amel Tuka osvojio je srebro u trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u atletici koje se održava u Dohi, a danas je upriličena i dodjela medalja.

Svakako, ovo je najveći uspjeh bosanskohercegovačke atletike. Podsjećamo, Tuka je 2015. godine na Svjetskom prvenstvu u Kini osvojio bronzu.

Prvo mjesto je osvojio Amerikanac Donavan Brazier s vremenom 1:42:34, dok je treći bio Ferguson Cheruiyot Rotich s vremenom 1:43.82.

U petak u 11:35 avion sa srebrenim Amelom Tukom slijeće na Sarajevski aerodrom. Planirana je pres-konferencija u prostorijama Aerodroma odmah po njegovom slijetanju, a zatim i obraćanje navijačima ispred Aerodroma.

Centralni doček bi se trebao dogoditi u Zenici u poslijepodnevnim satima, o čemu biste naknadno trebali biti obaviješteni.