Tuzla City pobijedila Sarajevo i ostala usamljena na vrhu tabele

Tuzla je na otvaranju drugog dijela susreta povisila prednost na 2:0 preko Nermina Crnkića.

SARAJEVO, (Patria) - Fudbaleri Tuzla Citija učvrstili su vodeću poziciju na tabeli Premijer lige BiH, nakon što su danas u okviru devetog kola savladali FK Sarajevo rezultatom 2:1.

Domaćin je poveo golom Voje Ubiparipa sa bijele tačke u 9. minuti.

Do kraja poluvremena bilo je nekoliko šansi za Sarajevo, ali se rezultat nije mijenjao.

U nastavku susreta obje ekipe su promašivale iz iglednih prilika, a u sudijskoj nadoknadi Mersudin Ahmetović uspijeva pogoditi za smanjenje rezultata.

Međutim, bilo je to prekasno za Sarajevo, pa je Tuzla upisala veoma važnu pobjedu i ostala usamljena na vrhu tabele.

Mladost Doboj Kakanj je u drugom susretu koji je završen savladala Slobodu rezultatom 2:0. Strijelci su bili Atajić i Horić.

Tuzla City sada ima 20 bodova, Sarajevo tri manje, a Željeznićar 16 bodova i utakmicu manje.