Remi Veleža i Željezničara

U drugom poluvremenu došlo do poravnanja i rezultat se više nije mijenjao.

MOSTAR, (Patria) - Duel starih rivala Veleža i Željezničara u osmom kolu BHT PLBiH, okončan je rezultatom 1:1. Velež je sjajno odigrao prvo poluvrijeme. Odlično su stajali na terenu i trkački nadigrali goste iz Sarajeva.

Do prve prilike čekala se 22. minuta, kada je Fajić zaprijetio, ali ostalo je 0:0. Upravo je prilika Fajića bila ngovještaj “stampeda” Veležovaca koji je krunisan u 26. minuti, kada je Brandao pogodio za 1:0. Pet minuta kasnije Brandao u novoj šansi, kao i Fajić. Željo je imao polupriliku preko Zeca. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0.

U nastavku prvo uzbuđenje u 55. minuti kada je poništen pogodak Fajiću. Pet minuta kasnije Željo dolazi do poravnanja, a strijelac je bio Petar Bojo. Nakon gola Želje šansa za Behrama, ostalo je 1:1.

U 65. minuti Osmanković spašava Želju, nakon novog pokušaja Fajića. Igrala se 82. minuta kada je Fajić dobio crveni karton i Velež je u finišu meča igrao sa igračem manje. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, ostalo je 1:1.

FK Velež: Bobić, Ćosić, Manev, Zvonić, Urdinov, Hasanović, Zeljković, Behram, Vehabović, Fajić, Brandao.

FK Željezničar: Erić, Pavić, Krpić, E. Zec, Stanić, Alispahić, Sadiković, Veselinović, Bojo, Osmanković, Sipović.

Danas su odigrani susreti između Radnik Bijeljina - Zrinjski (1:0), Čelik - Mladost DK (1:0).