Široki i Sarajevo podijelili bodove na Pecari

Imali su domaći pet veoma izglednih prilika i sa svega nekoliko metara promašivali go Vladana Kovačevia. I stativa je u jednom trenutku bila saveznik gostiju iz glavnog grada BiH.

SARAJEVO, (Patria) - Na stadionu Pecara večeras je odigrana zaostala utakmica Premijer lige BiH u kojoj su domaći Široki Brijeg i lider na tabeli Sarajeve remizirali 0:0.

Prvo poluvrijeme obje ekipe su pokušavale kroz pas igru napraviti nešto, ali osim nekoliko polušansi pred oba gola, ništa se značajno nije dogodilo.

Slično je bilo u prvim 15-ak minuta drugog dijela, a onda je Široki Brijeg počeo stvarati šanse, ali strijelci nisu bili raspoloženi.

Strateg Širokog Denis Čori je poslije utakmice kazao da fudbalerima ne može ništa zamjeriti, osim realizacije.

Husref Musemić je bio zadovoljan igrom u prvom dijelu. Prema njegovim riječima Sarajevo je drugi dio meča odigralo prilično loše.

Bordo tim u narednom kolu očekuje gradski derbi na Grbavici protiv Željezničara, dok će Široki Brijeg, koji je loše ušao u sezonu, bodove tražiti protiv Zvijezde 09.

Na tabeli, Sarajev vodi sa dva boda ispred gradskog rivala Željezničara i tri boda više od iznenađenja prvog dijela prvenstva ekipe Tuzla City.

Široki brijeg je osmi na tabeli sa osvojenih šest bodova.