Sarajevo nakon preokreta savladalo Velež

U nastavku, Sarajevo za deset minuta preokreće rezultat.

SARAJEVO, (Patria) - Sarajevo je u šestom kolu BHT PLBiH nakon preokreta savladao Velež sa 2:1 uz podršku navijača na stadionu Asim Ferhatović Hase. Gavrić prijeti u 10. minuti, Bobić siguran. Pet minuta kasnije i Hebibović, no Bobić opet na visini zadatka.

Gosti su imali šansu u 21. minuti preko Fajića. U 26. minuti gol na Koševu. Brandao je šutirao sa 20 metara, Kovačević loše reagovao i Velež je poveo sa 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, Sarajevo za deset minuta preokreće rezultat. Prvo je Šerbečić pogodio u 52. minuti za 1:1, da bi Handžić u 62. pogodio za vodstvo od 2:1.

U 78. minuti šutira Cruz, međutim Bobić odlično brani. Do kraja meča još nekoliko poluprilika na obje strane, ali ostalo je 2:1.

FK Sarajevo: Kovačević, Šabanović, Lazić, Hebibović, Gavrić, Ahmetović, Velkoski, Letić, Đokanović, Šerbečić, Guzina.

FK Velež: Bobić, Manev, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Fajić, Brandao, Ferreryra, Hasanović, Vehabović.