Sloboda na Grbavici osvojila bod

Pred kraj prvog poluvremena Sadiković pogađa za 2:1.

(Patria) - Željezničar i Sloboda remizirali su rezultatom 2:2 u okviru petog kola BHT PLBiH. Željo je bolje otvorio meč. Imao je nekoliko prilika, a kruna svega dolazi u 18. minuti, kada Bogičević pogađa za 1:0. Nakon gola Bogičevića šansa za Krpića, ostalo je 1:0. U 30. minuti majstorija Samira Bekrića iz Slobodnog udarca i Sloboda poravnava na 11. Grbavica je gol ispratila aplauzom, a Bekrić nije slavio protiv svog bivšeg kluba.

Pred kraj prvog poluvremena Sadiković pogađa za 2:1. U Nastavku, prilike na obje strane. Željo je prijetio preko Boje i Krpića. Sloboda je sredinom drugog poluvremena imala dobru priliku preko Livančića.

U 73. minuti prijete domaći preko Veselinovića, ostalo je 2:1. Igrala se 80. minuta kada je Grbavicu “pogodio” hladan tuš. Mladi Hodžić je u prvom dodiru s loptom nakon ulaska na teren postigao pogodak za 2:2, što se ispostavilo kao i konačan rezultat.