Velež upisao prvi trijumf u novoj sezoni

Za trenera Dudića ovo je druga utakmica na klupi Veleža.

(Patria) - Mostarski Velež je u petom kolu BHT PLBiH, upisao i prvi tirjumf u novoj sezoni. U Vrapčićima su savladali Široki Brijeg sa 1:0. Velež je bolje otvorio meč. U osmoj minuti sjajno je šutirao Brandao, ostalo je 0:0.

U 14. minuti šansa za Ćosića, bez promjene rezultata. Igrala se 19. minuta kada je Velež krunisao incijativu, a striejlac je bio Fajić za 1:0. U 32. minuti pokušaj Kalezića za domaće. Gosti su zaprijetili u 38. i 42. minuti, ali na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0.

U nastavku, Široki je bio agilniji. Imali su više loptu u svom posjedu, međutim nisu stvorili ozbiljniju priliku pred golom Bobića. Rođeni su sigurno sačuvali stečenu prednost i upisali prva tri boda u novoj sezoni.

Za trenera Dudića ovo je druga utakmica na klupi Veleža. Nakon boda u Tuzli skinuo je skalp Širokom.