Željezničar golom Krpića slavio protiv Zrinjskog

Poluvrijeme je završeno rezultatom 0:0.

SARAJEVO, (Patria) - Fudbaleri Željezničara su u okviru 3. kola BH Telecom Premijer lige BiH savladali Zrinjski sa 1:0.

Željo je odigrao prilično dobar meč, a prvu priliku plavi su imali desetoj minuti, kadaj je Krpić uposlio Zeca koji je iskosa izašao pred gol Zrinjskog, šutirao, ali je Soldo odbranio.

Nakon nekoliko šuteva sa distance, Alispahić i Zec igraju novu akciju u 31. minuti. Zec snažno šutirao lijevom nogom, ali je Soldo odbranio.

Prvu priliku u meču Zrinjski je imao 42. minuti. Čurjurić je sa 25 metara, lopta je pogodila Lendrića, ali je Erić sjajno reagovao i izbacio u korner.

Izabranaici Amara Osima i u nastavku igraju aktivnije u polju, a gol su postigli u 59. minuti. Alispahić je iskosa šutirao, Soldo odbranio, a u gužvi se najbolje snašao Krpić i pogodio za 1:0.

Imao je tim sa Grbavice još nekoliko solidnih prilika, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Željezničar će u narednom kolu igrati protiv Čelika u Zenici.