Kvalifikacije za Ligu Evrope: Zrinjski eliminisao Utrecht

Mostarski tim je u drugom poluvremenu zaigrao bolje i golom Irfana Hadžića u 65. minuti poravnao rezultat.

SARAJEVO, (Patria) - Fudbaleri mostarskog Zrinjskog eliminisali su večeras holandski Utrecht, u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Nakon 1:1 u Holandiji i u Mostaru je regularnih 90 minuta završeno istim rezultatom.

Utrecht je poveo u posljednjim sekundama prvog poluvremena, golom Gustafsona.

Do kraja regularnog dijela rezultat se nije mijenjao i ušlo se u produžetke. Stadion pod Bijelim brijegom je eksplodirao kada je Staniša Mandić poslije bizarne situacije pogodio mrežu Holanđana.

Bilo je to dovoljno za pobjedu Zrinjskog i prolaz u treće pretkolo kvalifikacija, gdje ga čeka švedski Malme.

Bosna i Hercegovina će tako imati dva predstavnika u pretposljednjem dijelu kvalifikacija za ovo evropsko takmičenje. Sarajevo će u Zenici dočekati Bate Borisov.