Borac neporažen napustio Grbavicu

Željo razočarao na starti

(Patria) - Fudbaleri Željezničara na startu nove sezone nisu uspjeli osvojiti tri boda. Veliki bod sa Grbavice nosi ekipa Borca, a utakmica je završena rezultatom 0:0.

Prvi je zaprijetio Željo u šestoj minuti preko Boje. U desetoj minuti u prilici i Krpić, ostalo je 0:0.

Željo je bio bolji rival na početku meča, a u 23. minuti golman Lučić, zaustavlja novi udarac Boje. Borac se nakon pola sata igre oslobodio pritiska, a u 35. minuti Crnov sjajno pokušava lob udarcem, no lopta odlazi malo iznad gola domaćih.

Igrala se 40. minuta, kada je šut Vranješa zaustavio golman Erić. U finišu još jedna prilika za Željezničar preko Zeca, ali ostalo je 0:0.

U nastavku Željo prvi prijeti preko Veselinovića, ali bez promjene rezultata igrala se 52. minuta. Pet minuta kasnije pokušava i Zec.

Plavi su pokušavali doći do gola, ali odbrana Borca je djelovala sjajno . U 80. minuti Bojo je dobio crveni karton, što je Želji otežalo posao u finišu, gdje je Borac izdržao pritisak Plavih i na kraju odnio veliki bod sa Grbavice.