Mladost slavila u Vrapčićima

Početak sezone

(Patria)- Ekipa Veleža u prvom meču po povratku u PL poražena na svom terenu od Mladosti rezultatom 1:3.

Gosti su poveli iz prvgo pravog napada na utakmici. Hiroš je sjajno uposlio Fanima koji pogađa za 0:1. Igrala se 11. minuta. Nakon toga Velež je imao nekoliko prilika, a izdvajaju se pokušaji Vehabovića i Berishe.

U 34. minuti dobar pokušaj Brandaa, ali Isaković blokira njegov udarac. U 44. minuti novi pokušaj Berishe, ali lopta odlazi preko gola i na odmor se otišlo pri rezultatu 0:1.

Drugo poluvrijeme sjajno otvaraju domaći, a Berisha u 50. minuti poravnava na 1:1. Ipak, u 54. minuti Crnički sjajnim golom dovodio Mladost u novo vodstvo od 1:3. U 65. minuti pokušaj Brandaa iz slobodnjaka, ali Isaković opet na pravom mjestu.

U jeku napada domaćih, Mladost u 81. minuti dolazi do trećeg pogotka. Strijelac je bio mladi Nemanja Dragutinović.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata i tim iz Doboja kod Kaknja novu sezonu PLBiH otvorio je vrijednim trijumfom na vrućem gostovanju u Vrapčićima.