FK Sarajevo deklasiralo albanski Partizani na početku priprema za Ligu prvaka i domaće prvenstvo

Igrači Sarajeva su uspjeli za šest minuta postići tri pogotka.

SARAJEVO, (Patria) - Fudbalski klub Sarajevo odigrao je danas prvu utakmicu na pripremama u Sloveniji, a Bordo tim deklasirao je šampiona Albanije Partizani s 5:1.

Strijelci za Sarajevo bili su Tatar, Ahmetović, Šišić i Mustafić, dok je Reinaldo Kalari pogodio za albanski tim.

Benjamin Tatar je u sedmoj minuti pogodio za 1:0, a nakon nekoliko dobrih pokušaja, rezultat se mijenjao tek u finišu prvog poluvremena.

Igrači Sarajeva su uspjeli za šest minuta postići još tri pogotka. Prvo je u 39. minuti prednost na 2:0 povećao Mersudin Ahmetović, da bi zatim Tatar i Šišić pogađali u nadoknadi za visokih 4:0 nakon prvih 45 minuta igre.

U nastavku utakmice, trener Husref Musemić je pružio šansu i mladim akademcima.

U 75. minuti albanski klub je iskoristio šansu, pogotkom Reinalda Kalaria smanjili su na 4:1.

Ipak, Bordo tim do kraja postiže još jedan gol. Mustafić je u 88. minuti postavio konačnih 5:1.

Albanski tim je nakon utakmice imao dosta problema zbog ovog poraza. Iako je riječ o prijateljskom susretu, navijači Partizanija žestoko su reagovali na društvenim mrežama, a čelne ljude kluba pozvali su na ostavke.