Zmajevi igrali dobro, Italija osvojila bodove

Prvo poluvrijeme obje selekcije igrale su otvoreno i stvorile po nekoliko prilika.

SARAJEVO, (Patria) - Reprezentacija Italije savladala je večeras selekciju Bosne i Hercegovine 2:1 Torinu, iako su izabranici Roberta Prosinečkog vodili 1:0 na poluvremenu.

Nakon maestralne akcije Todorovića, Bešića i Višće, Džeko je pogodio za 1:0, rezultat kojim se otišlo na odmor.

U drugom dijelu Italijani su od prve minute krenuli s presingom, međutim prvu priliku imao je u Gojak 47. minuti, ali je glavom šutirao malo pored gola.

Italija je poravnala u 49. minuti eurogolom Lorenza Insignea. Nakon kornera lopta je nabačena na vrh šesnaesterca, a Insigne je volej udarcem zakucao u Šehićevu mrežu.

Do 60 minute Zmajevi su držali tempo i stvorili još nekoliko prilika, a potom je došao pad.

Italijani su sve više pritiskali, a pobjedu im je donio Marco Veratti u 86. minuti.

Nakon četiri odigrana kola, Italija je prva u našoj grupi sa maksimalnih 12 bodova, Finska je druga sa devet, dok je Armenija nakon pobjede u Grčkoj treća sa šest bodova. BiH i Grčka sakupili su po četiri. boda i dijela četvrtu poziciju. Lihtenštajn je posljednji bez bodova.