Bercelona pala u kolijevci fudbala: Liverpool slavio sa 4:0 i otišao u finale

Bilo je to jedno od najspektakularnijih polufinala najelitnijeg klupskog takmičenja u svijetu, koje su nam priredili igrači Liverpoola protiv Barcelone.

SARAJEVO, (Patria) - Engleska je kolijevka fudbala, a u to se večeras uvjerila Barcelona koja je na Enfild donijela tri gola prednosti, a ni to nije bilo dovoljno da ode u finale Lige šampiona.

U "paklu" Enfilda do 56. minute istopljeno je onih 3:0 za Barcelonu sa Nou Kampa. Origi je načeo mrežu španskog tima u 7. minuti. A onda je na scenu stupio Wijnaldum, koji je ušao u 45. minutu, a u 54. i 56. minuti pogodio za egal.

Lucidnost Alexander-Arnolda u 76. minuti rezultiralo je golom Origija za velikih 4:0. Bio je korner za Liverpool, a uspavanost kompletne odbrane Barcelone Arnold je iskoristio i uposlio Origija, koji pogađa sa pet metara.

Nervoza i napetost do kraja meča, uključujući i pet minuta nadoknade, mogle su se vidjeti i na tv ekranima. Ostalo je 4:0 i tim Jurgena Kloppa je u više nego zasluženom finalu.

Sutra je na programu drugo polufinale između Ajaxa i Tottenhama.