DFA liga: Iako godinu dana mlađi, dječaci FK Sarajeva drugi u završnici

Tokom vikenda u balonu Zetra Olympic Hall Sarajevo održana je završnica DFA u BiH

(Patria) - Tokom vikenda u balonu Zetra Olympic Hall Sarajevo održana je završnica DFA u BiH – „Dječija fudbalska asocijacija u BIH“ za sezonu 2018/19.

Dječaci Škole fudbala Asim Ferhatović Hase (2009. godište), iako su godinu dana mlađi od svojih konkurenata osvojili su prvenstvo regije Sarajevo, te su jučer u završnici državnog takmičenja zauzeli drugo mjesto na državnom razigravanju. Prvo mejsto u ovoj kategoriji osvojio je Sport Talent iz Mostara, a treće mjesto FK Džaja – Banja Luka.

Male nogometaše koji su svoje nogometne vještine dokazali protiv starijih dječaka predvodio je trener Anes Kozić.

Ovo je treći po redu turnir sezone u DFA Dječijoj ligi, u završnicu su se plasirale po četiri ekipe iz sarajevske, mostarske, banjalučke, dobojske, srednjebosanke regije.