Sarajevo savladalo Mladost i upisalo važna tri boda

Haris Handžić je u 27. minuti propustio još jednu veliku priliku za Bordo tim.

(Patria) - Sarajevo je u 28. kolu BHT PLBiH sa sigurnih 2:0 savladalo Mladost i ostalo na “pole positionu” u borbi za titulu sa ekipom Zrinjskog.

U uvodnih deset minuta oba tima su imala po jednu dobru priliku. Handžić je bio u prilici za domaće, a Anđušić za goste. U 16. minuti veliki promašaj Šišića, da bi se četiri minute kasnije ipak zatresla mreža gostiju, strijelac je bio Hebibović.

U 33. minuti odličan ubačaj Velkoskog, a Stanojević pogađa za 2:0 i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Sarajevo pogađa okvir gola u 58. minuti, a u 60. minuti Kapić dobro šutira, no lopta odlazi preko gola. Sarajevo imalo još nekoliko dobrih prilika, ali odbrana Mladosti je bila na visini zadatka. Golman Velić je imao nekoliko dobrih intervencija.

Do kraja nije bilo promjene i Sarajevo je upisalo tri bitna boda u borbi za titulu.