Zvijezda 09 ponizila Čelik i uplovila u mirnu luku

Do kraja meča nije bilo uzbuđenja i Zvijezda 09 je upisala možda i tri krucijalna boda u borbi za opstanak.

(Patria) - U duelu 28. kola BHT PLBiH, Zvijezda 09 je deklasirala i ponizila Čelik sa 4:0 i uplovila u mirnu luku. Duel u Ugljeviku bolje otvara Zvijezda i dolazi do vodstva u petoj minuti golom Huseinbašića iz penala. Nakon toga nekoliko poluprilika na obje strane, ali mreže su mirovale.

U 30. minuti šansa za domaće, no odbrana Zeničana sjajno reaguje, da bi u finišu prvog poluvremena zaprijetili gosti preko Dilavera. U 44. minuti potez kola. Predragović postiže eurogol za 2:0.

U nastavku Čelik se raspao, a Zvijezda u razmaku od četiri mniute, tačnije u 53. i 57. postiže još dva gola za nevjerovatnih 4:0.

Na ostalim susretima Krupa je savladala Tuzla City sa 1:0, GOŠK je izgubio od Radnika 2:1. Zrinjski je pobijedio Slobodu minimalnim rezultatom 1:0.