Barcelona prvi put pobijedila na Old Trafordu, Ajax i Juventus remizirali

U Amsterdamu su snage odmjerili Ajax i Juventus, a završilo je 1:1.

SARAJEVO, (Patria) - Na Olf Trafordu večeras je odigran prvi dio četvrtfinalnog duela Manchester United - Barcelona, a slavila je španska ekipa rezultatom 1:0.

Barcelona je slavila autogolom Luka Shawa u 12. minuti. Bio je to prvi trijumf španske ekipe na Old Trafordu.

Španci u nastavku utakmice nisu jurišali, dok Manchester i pored inicijative nije napravio ozbiljniju šansu. Najčešće su pokušavali sa distance.

Tim iz Torina poveo je golom Ronalda u finišu prvog poluvremena u kojem je Ajax igra veoma dobro i čak stvorio nekoliko prilika, ali bez uspješne realizacije.

Hrabra igra Ajaxu se isplatila na startu drugog dijela, kada je Neres iskoristio nepažnju protivničke odbrane i poravnao rezultat.

Golova od te 45. minute iako je Ajay predvođen Tadićem konstanto pokušavao. S druge strane najbolji utisak ostavio je Douglas Costa, koji je ušao u 60. minuti. U finišu je je pogodio stativu nakon sjajnog prodora i nekoliko driblinga.