U finalu Kupa BiH igrat će Sarajevo i Široki Brijeg

Fudbaleri Sarajeva u dvomeču su lagano savladali prepreku zvanu Sloga Crnjelevo

SARAJEVO, (Patria) - Fudbalski klub Sarajevo i Nogometni klub Široki Brijeg igrat će finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Fudbaleri Sarajeva u dvomeču su lagano savladali prepreku zvanu Sloga Gornje Crnjelevo. Izabranici Husrefa Musemića u prvom susretu slavili su s 4:1 u gostima, a danas je na Koševu bilo 5:0.

Povela je Bordo momčad u 38. minuti, a strijelac je bio Aleksandar Šofranac. Na 2:0 povisio je Amer Dupovac u 51. minugi. Treći gol za Sarajevo postigao je Rifet Kapić, a igrala se 63. minuta.

Novi gol pao je u 78. minuti, a strijelac je ponovo Amer Dupovac. Za petardu na Koševu pobrinuo se Aladin Šišić u 85. minuti. Treba reći i da je tim iz druge lige RS promašio penal kod rezultata 0:0.

Sarajevo je tako s ukupnih 9:1 najavilo finale i borbu za duplu krunu s obzirom da su lideri na tabeli sa šest bodova prednosti ispred Zrinjskog.

Drugi finalista je tim Širokog Brijega, koji je danas u u revanš susretu savladao federalnog drugoligaša TOŠK sa 1:0. Široki je slavio i u prvom meču rezultatom 2:0.

Strijelac pobjedničkog gola za Široki Brijeg u revanš susretu bio je Borna Petrović u 12. minuti.