Nastavlja se utrka za plasman u Premijer ligu: Olimpik i Velež remizirali u derbiju prvenstva

Minut kasnije velika prilika za Olimpik

(Patria) - U derbiju sezone Prve lige FBiH, Olimpik i Veleža su remizirali rezultatom 2:2. Prvu priliku na meču imao je Velež. U devetoj minuti Fajić je sjajno šutirao, ali stativa spašava Olimpik. U 16. minuti blokiran je i pokušaj Brandaa.

Minut kasnije velika prilika za Olimpik, no odbrana Velež sjajno reaguje nakon pokušaja Osmanovića.

Igrala se 24. minuta kada je Tirfković boksovao loptu, a na odbijanac je naletio Behram i odličnim udarcem zatresao mrežu Olimpika za 0:1. U 38. minuti, Trifković pravi neshvatljivu grešku. Brandao mu uzima loptu dodaje Fajiću, koji se poigrao sa tri igrača Olimpika i pogodio za 0:2 i veliko slavlje navijača Veleža, koji su okupirali stadion na Otoci.

U nastavku prva velika šansa za domaće. Bogdanovć zaustavlja pokušaj Stojanovića. Pet minuta kasnije Kuduzović je imao veliku šansu za Velež, ostalo je 0:2.

Igrala se 64. minuta kada je dosuđen penal za Olimpik, a siguran realizator za 1:2 bio je Osmanović. Zvonić je sjajno blokirao pokušaj fudbalera Olimpika u 72. minuti. Zeba je u 75. minuti šutirao preko gola iz slobodnog udarca sa 18 metara.

Olimpik je od izjednačenja došao u 90. minuti golom Radovca, a 2:2 je bio i konačan rezultat utakmice.

Nakon derbija Velež ima još uvijek četiri boda prednosti ispred Olimpika.