Golom Asima Zeca Željezničar pobijedio Zvijezdu

Pogodak za Željezničar postigao je Asim Zec u 28. minuti.

SARAJEVO, (Patria) - Na stadionu Grbavica odigran je susret između FK Željezničara i Zvijezde 09 koji je okončan rezultatom 1:0. Pogodak za Željezničar postigao je Asim Zec u 28. minuti sa više od 35 metara udaljenosti.

Drugo poluvrijeme nije donijelo rezultatsku promjenu. U nastavku susreta, Amar Osim bio je prinuđen na izmjenu jer se povrijedio Enes Sipović, a njegovo mjesto zauzeo je Matej Rodin. Kada je u pitanju igra, Željezničar je kontrolisao tempo utakmice, a gosti nisu uspjevali ozbiljnije zaprijetiti. U 59. minuti tek je Govedarica šutirao pored gola. Sa druge strane, Željezničar je najbolju priliku u nastavku susreta imao u 70. minuti kada se Anel Šabanadžović našao u odličnoj šansi, ali je slabo šutirao te je njegov udarac odbranio Filip Erić.

Ovom pobjedom Željezničar je treći na tabeli sa 35 bodova.