Široki savladao Borac i potvrdio plasman u polufinale Kupa BiH

Široki Brijeg je posljednji polufinalista Kupa BiH

(Patria) - Široki Brijeg je posljednji polufinalista Kupa BiH, nakon što je i u revanšu savladao Borac sa 0:1. Prvi meč su dobili sa 2:1. Borac je bolje otvorio meč i imao priliku u sedmoj minuti, no udarac Ćosića odlazi pored gola. U 14. minuti Kajkut se našao u dobroj situaciji, ali odbrana Širokog je bila sigurna. Minut kasnije, prva šansa za goste i pogodak. Sjajno se u šesnaestercu domaćih snašao Bagarić i doveo Šiorki u vodstvo od 0:1.

U 27. minuti Kajkut u novoj prilici, pred kraj poluvremena i Danilović je imao šansu, no na odmor se odlazi vodstvom gostiju od 0:1.

U nastavku ataci Borca. U 47. minuti nakon gužve, odbrana Širokog loptu izbacuje u korner. U 57. minuti, poništen je gol Vranješu, da bi u 70. minuti Kajkut propustio još jednu dobru priliku za domaće.

Do kraja meča, Borac je pokušavao doći do pogotka, dok su gosti znalački čuvali prednosti i na kraju su proslavili plasman u polufinale Kupa BiH, gdje će se pridružiti ekipama Sarajeva, Sloge i TOŠK-a.