Tatar srušio Zrinjski: Sarajevo nastavlja lov na duplu krunu

Ekipa Sarajeva se plasirala u polufinale Kupa BiH

(Patria) - Ekipa Sarajeva se plasirala u polufinale Kupa BiH, nakon što je u revanšu slavila 0:1 protiv Zrinjskog. Prvi meč na Koševu dobili su također sa 1:0.

Utakmica u Mostaru počela je borbeno s obje strane. Prvu veliku priliku vidjeli smo već u sedmoj minuti, ali udarac Šovšića sjajno zaustavlja Kovačević. U 16. minuti, Ahmetović je imao priliku za Sarajevo, ali golman Brkić je sjajno interevenisao i možda dobio epitet za intervenciju godine.

Igrala se 31. minuta kada je Šovšić još jednom pokuša za domaće, ali na odmor se odlazi sa 0:0.

U nastavku prvo prijete gosti preko Lazića u 47. minute, a tri minute kasnije kod domaćih je šut oprobao i Čirjak, bez promjene rezultata.

U 67. minuti nakon centaršuta Crepulje, Mujakić pogađa stativu. Pet minuta kasnije dobra šansa i za Zrinjski, međutim Barišić se spetljao u završnici. U 88. minuti Mandić je imao veliku priliku za Zrinjski, ali loše je šutirao.

Prolazak Sarajeva u polufinale ovjerio je Tatar golom u drugoj minuti sudijske nadoknade za trijumf Bordo tima od 0:1.